Back to the top
Saunaproject_venkovni_sauna_rybnik

Venkovní sauna

Pro nevšední zážitek ze saunování...

Čistá radost ze saunování ve volné přírodě – a ochlazení ve sněhu nebo potůčku u Vaší sauny. Venkovní sauna umožňuje používání topidel na tuhá paliva. Objekt sauny navíc může vhodně doplnit architekturu Vašeho domova a vytvořit v krajině vyvážený celek. Sauna ve volné přírodě je návratem k tradici a původnímu významu sauny: uvolnění těla i ducha v ničím neomezeném prostoru, souznění s přírodou jako vyrovnaný stav, dosažení harmonie.
Venkovní sauny dokážeme vyrobit se sedlovou, pultovou střechou. Venkovní sauny musí mít specielní vnější nátěr, zesílenou izolaci a konstrukci, aby venkovní sauna dokázala odolávat vůči vnějším povětrnostním vlivům.

Článek z garten.cz

I sauna může mít podobu dřevostavby, byť poněkud specializované, nejen pokud jde o použité materiály. Charakterem však může směle připomínat zahradní domek s verandou, takže náhodný pozorovatel nemusí poznat, co dřevotavba ve skutečnosti skrývá. Starost o příslušné certifikáty a atesty, které tento druh zahradní stavby musejí mít, je na výrobci a dodavateli (jde nejen o dřevo a stavební materiál, které musejí odpovídat nárokům účelu tohoto zařízení, ať už jde o vnitřní či venkovní stěny, ale také o související technická zařízení a správný typ elektroinstalace).
Na vás pak je, abyste s touto stavbou počítali už při projektování elektropřípojek. Jde o nezanedbatelný příkon, který vyžaduje samostatný přívod – nelze ho jednoduše připojit na hlavní přívod. I pokud zatím třeba se stavbou venkovní sauny nepočítáte hned při výstavbě domu, určitě nebude od věci se do budoucna pojistit tím, že se do složky elektroinstalace zabuduje více prostupových chráničů směrem „ven“, jimiž se pak v případě potřeby dají dodatečně bez problémů protáhnout další kabely.
Pokud jde o místo vhodné k lokaci venkovní sauny, můžete si k tomu vybrat kteroukoli část zahrady. Jen pamatujte na snadnou dostupnost chladící lázně (bezén, rybníček, venkovní či vnitřní sprcha, koupací sud nebo káď). Důležitou roli hraje při volbě místa také vzhled stavby, který se dá vyzdvihnout, nebo potlačit vhodně zvolenou zelení.

© Saunaproject 2017