Back to the top
Saunaproject_venkovni_sauna_rybnik

Venkovní sauna

Pro nevšední zážitek ze saunování...

Venkovní sauna Ampere 250x210
Venkovní sauna Ampere 250×210
228 000 Kč vč. DPH
Venkovní sauna Ampere 230x190
Venkovní sauna Ampere 230×190
231 000 Kč vč. DPH

Spojení s tradicí v náruči přírody

Krásná krajina, mír a klid a přirozená relaxace – a jako příslovečnou třešničku na dortu do tohoto prostředí zasadíte krásnou venkovní saunu, která se stane zákoutím pro dokonalý odpočinek a osvěžení, pro regeneraci těla i mysli od každodenního shonu. Venkovní sauny jsou nabízí velmi nevšední požitek ze saunování, může být něco romantičtějšího?

Vracíme se ke kořenům…

Venkovní finská sauna není žádný moderní výdobytek, naopak její historie sahá tisíce let do minulosti a v různých podobách tyto lázně tepla využívaly mnohé národy, včetně severoamerických indiánů a Eskymáků nebo sibiřských domorodců.

V kontextu „novější“ evropské historie jsou sauny spojovány především s Finskem a Skandinávií, ale stejně vlastní jsou i slovanským národům, u nichž jsou zdokumentovány od chvíle, kdy se objevily na dějinné scéně.

Není tedy divu, že když vstoupíme do sauny ve volné přírodě, dýchne na nás nejen uvolňující a slastné teplo, ale také zvláštní a jedinečná atmosféra. Pocit návratu k přírodě a návratu k tradicím.

Venkovní sauny splynou s prostředím

Pokud se rozhodnete, že venkovní sauna je přesně to, co chcete a potřebujete, a oslovíte nás – je naším úkolem vytvořit zátiší, které bude nejen dokonale funkční, ale které také dokonale zapadne a sjednotí se s okolním prostředím, krajinou, scenérií…

Naše sauny se mohou stát zásadním architektonickým prvkem na vašem pozemku a esteticky doplňovat dům i zahradu.

Precizní zpracování, obrovská životnost

Sauna musí samozřejmě dobře vypadat, ale především musí perfektně odvádět svou práci – a to po mnoho let. Takové venkovní sauny umíme.

U venkovních projektů používáme zesílenou konstrukci a izolaci, aby sauna odolala náporům živlů, a samozřejmě je opatřujeme speciálním, odolným nátěrem.

Detaily provedení už však záleží jen na vás. Můžete si zvolit různé designové a rozměrové varianty, rozhodnout se pro sedlovou nebo pultovou střechu apod. Zakládáme si na plně individuálním řešení, nevyrábíme tovární produkty, ale oázy klidu na míru.

Článek z garten.cz

I sauna může mít podobu dřevostavby, byť poněkud specializované, nejen pokud jde o použité materiály. Charakterem však může směle připomínat zahradní domek s verandou, takže náhodný pozorovatel nemusí poznat, co dřevotavba ve skutečnosti skrývá. Starost o příslušné certifikáty a atesty, které tento druh zahradní stavby musejí mít, je na výrobci a dodavateli (jde nejen o dřevo a stavební materiál, které musejí odpovídat nárokům účelu tohoto zařízení, ať už jde o vnitřní či venkovní stěny, ale také o související technická zařízení a správný typ elektroinstalace).

Na vás pak je, abyste s touto stavbou počítali už při projektování elektropřípojek. Jde o nezanedbatelný příkon, který vyžaduje samostatný přívod – nelze ho jednoduše připojit na hlavní přívod. I pokud zatím třeba se stavbou venkovní sauny nepočítáte hned při výstavbě domu, určitě nebude od věci se do budoucna pojistit tím, že se do složky elektroinstalace zabuduje více prostupových chráničů směrem „ven“, jimiž se pak v případě potřeby dají dodatečně bez problémů protáhnout další kabely.

Pokud jde o místo vhodné k lokaci venkovní sauny, můžete si k tomu vybrat kteroukoli část zahrady. Jen pamatujte na snadnou dostupnost chladící lázně (bezén, rybníček, venkovní či vnitřní sprcha, koupací sud nebo káď). Důležitou roli hraje při volbě místa také vzhled stavby, který se dá vyzdvihnout, nebo potlačit vhodně zvolenou zelení.

© Saunaproject 2018