Dokonalá sauna by měla spojovat krásu designu, komfort interiéru a maximální funkčnost. Sauny FLACHAT tyto podmínky splňují beze zbytku a představují skvělou variantu jak z praktického, tak i z estetického hlediska. Jedinečné vlastnosti i vzhled dodává saunám FLACHAT dřevo olše.

Dřevo z našich luhů a hájů

Olše je doma takřka v celé Evropě, odkud také pochází – ačkoli dnes se s ní můžeme setkat i na západním pobřeží Severní Ameriky nebo ve východní Asii. Tato dřevina je tradičním materiálem používaným v řezbářství a truhlářství a vyrábí se z ní také třeba dýhovaný nábytek či obklady.

Proč si však vybrat právě olši pro svou saunu? Jedním z důvodů je jistě vzhled. Dřevo má jedinečnou barvu – světle hnědou s nádechem do růžové až oranžové, zráním se pak oranžové odstíny zvýrazňují. Velmi příjemná je také textura povrchu, která je rovnoměrná a jemná, jen občas ozdobená sukem.

Jenom samotný krásný vzhled by však byl jistě nedostatečný důvod pro použití olše na obložení a vybavení sauny. Toto dřevo ale skrývá i ideální technické a praktické vlastnosti. Velmi dobře snáší vlhkost a díky nízké tepelné vodivosti Vás budou opěrky a lavice příjemně chladit, i když bude vzduch v sauně rozžhavený do běla.
Dřevo olše má ještě jednu výhodu, která rozhodně stojí za pozornost. Velmi dobře se udržuje a díky specifické barvě není náchylné ke znečištění. Sauna FLACHAT si tak bude udržovat svou krásu a čistý, novotou zářící vzhled i s minimálními nároky na údržbu.

banner

Sauna Vašich snů…

Sauna je oázou klidu, pohodlí a relaxace – pokud její realizaci svěříte nám, může se stát třeba i nejkrásnějším klenotem Vašeho domu. Výrobou saun na zakázku se zabýváme už téměř dvacet let a máme za sebou na tisíc spokojených klientů, kteří se už roky mohou vyhřívat a dopřávat si nejvyšší komfort a kvalitu.

Shlédněte virtuální nebo video prohlídku

Flachat Olše