Cedrové dřevo bychom mohli trochu domýšlivě nazvat královským materiálem a nebudeme daleko od pravdy. Vlastnosti této dřeviny jsou totiž skutečně pozoruhodné, což platí i o jejích estetických vlastnostech. Naše sauny LAVOISIER mají proto nakročeno stát se královnami mezi saunami.

Extrémní životnost a oslnivá krása

Cedr je nádherný, ušlechtilý strom, jehož dřevo má pro nás navíc nádech exotiky, jelikož u nás bychom tento horský jehličnan hledali asi jen stěží. Právě proto, že roste ve velmi náročných podmínkách vysokých nadmořských výšek, je cedr nesmírně houževnatý ve všech směrech. Dřevo odolává vlhkosti a také škůdcům a houbám, má skvělé izolační vlastnosti a jeho životnost je v podstatě neomezená.

Velmi specifický je také vysoký obsah esenciálních olejů, díky kterým je cedr dřevinou s nezaměnitelnou vůní. I barevně je cedrové dřevo unikátní a snoubí se v něm celá paleta světle hnědých až tmavších odstínů a tónů. Kresba povrchu je výrazná, rovnoměrná, nádherná a na první pohled Vás nenechá na pochybách, že před sebou máte luxusní a nenahraditelný materiál.

banner

Africká vrba pro interiér

Saunu obloženou cedrem je nutné uctít také srovnatelně špičkovým interiérovým vybavením. To může v plné míře zajistit zařízení z africké vrby abachi. S tmavším cedrem s ostře řezanými rysy vytvoří toto hladké, jemné a velmi světlé dřevo úžasný kontrast. Vrba abachi má navíc tu výhodu, že nepřejímá okolní teplotu, a nabízí tak osvěžující dotek a pohlazení i při velmi vysokých teplotách.

Komfort a krásu dokonalé sauny LAVOISIER si můžete užívat již během dvou týdnů.
Nabízíme rychlé, ale vždy exkluzivní řešení na míru. Naše sauny nejsou instantní produkty – jsou vytvořeny vždy jedinečně pro každého zákazníka a splňují nejvyšší nároky na kvalitu, životnost a designové zpracování.

Shlédněte virtuální nebo video prohlídku

Lavoise Cedr