Sauny AMPERE Vás na první pohled okouzlí přirozenou krásou skandinávského smrku. Toto dřevo patří při výrobě saun k nejoblíbenějším – a má to dobrý důvod. Smrk pocházející z drsných podmínek evropského severu vyniká mnohem vyšší odolností než druhy rostoucí u nás. Dřevo je tudíž možné použít i bez povrchových úprav a výsledkem je naprosto přírodní vzhled.

Severský smrk se vyznačuje vysokou hustotou dřeva, palubky z tohoto materiálu mají krásně krémovou barvu s jemnými žlutými tóny. Sauna je tedy přirozeně prosvětlená a rustikálnost designu zvýrazňují i drobné suky, které dřevo přirozeně zdobí. Jeho struktura je však rovnoměrná a sauny (i jiné výrobky a stavby) ze skandinávského smrku budí dojem ladnosti a lehkosti.

banner

Vybavení z osiky nebo africké vrby

Zatímco severský smrk se používá především pro vnější a vnitřní obložení, u interiérového vybavení saun AMPERE využíváme vynikajících vlastností osiky a africké vrby abachi. Typickým rysem těchto dřevin je nízká tepelná vodivost, která zaručuje, že i při vysokých teplotách v sauně si budete moci užívat komfort chladivých lavic a opěrek.

Osika i vrba abachi svou světlou barvou perfektně ladí se smrkovým obložením, pro povrchy z obou materiálů je typická jemná vlasová kresba. Samozřejmostí jsou také výhodné technické vlastnosti těchto dřevin v daném prostředí a vysoká životnost všech prvků.

Sauny AMPERE v sobě spojují tradiční a časem i zkušenostmi ověřené materiály s moderním provedením a designem odpovídajícím požadavkům současných trendů. Naše sauny však nejsou žádným sériovým polotovarem. Naopak, jejich konečná podoba je vždy záležitostí individuálních požadavků a vkusu každého klienta. Díky dlouholetým a bohatým zkušenostem dokážeme vytvářet sauny, které vždy dokonale doplňují daný prostor a slouží svým majitelům dlouhá léta bez závad a kazů.

Shlédněte virtuální nebo video prohlídku

Ampere smrk