Finská sauna jako nový „level“ saunování

Finská sauna je druh sauny, který je vytápěn pomocí lávových kamenů a samotné saunování tak může probíhat hned dvěma způsoby. Tím prvním je zcela suchý provoz a tím druhým polévání lávových kamenů vodou, díky čemuž vznikají tzv. parní nárazy a tím se zvyšuje vlhkost vzduchu v sauně. Samotné parní nárazy si můžete vytvářet sami dle své vlastní potřeby nebo si jednoduše pořídíte finskou saunu s kamny, které mají vestavěný výparník. Ten zajistí automatické hlídání vlhkosti.

Finská sauna na míru

Patříte-li mezi nadšence finských saun, pak není nic jednoduššího, než nás kontaktovat a zaslat nám představu vaší vysněné sauny. Naši odborníci poté navrhnou řešení ušité přímo na míru. Saunu si můžete případně doladit výběrem materiálu, konkrétním designem, lze využít oblíbené prosklení či doplnit saunu o terapii. Finské sauny vyrábíme pouze v České republice a jedná se o ryze ruční výrobu. Pro zajištění špičkové kvality služeb provádí montáž sauny vždy zaměstnanci, kteří saunu vyráběli.

Nezpochybnitelné zdravotní benefity

Finská sauna je vůbec nejznámnějším typem sauny, která Vám posílí termoregulaci organismu a vyplaví toxíny z těla. Dalším známým účinkem finské sauny je prokrvení orgánů, končetin a pokožky. Finská sauna by Vám měla přinést zpět dobrou náladu, zbavit stresu nebo i depresí, což Vám zajistí uvolnění správného endorfinu nebo-li hormonu štěstí, jelikož tento hormon, uvolňuje do mozku a způsobí dobrou náladu, pocit štěstí, tlumí bolest a ovlivňuje výdej některých hormonů. Finské sauny nabízíme ve variantách domácích saun i saun venkovních.

Dodržujte saunovací intervaly

Teplota v sauně cca. 90-100 st.Celsia a vlhkost se pohybuje kolem 20%. Doporučujeme pobyt 5-15minut. Pro začátečníky v saunování doporučujeme volit kratší saunovací intervaly a dobu strávenou v sauně postupně prodlužovat. Před zakoupením sauny doporučujeme vyzkoušet její účinky a v případě zdravotních indispozic se ohledně saunování poradit s lékařem. Finská sauna působí na tělo i duši blahodárně, nezapomeňte však, že všeho moc škodí.