Stavba sauny s odbornou péčí

Stavba sauny od společnosti Saunaproject, probíhá již od samotného pokácení stromu. Kmeny stromů se zpracují, rozřežou na potřebné rozměry a nechají se přirozeně vyschnout. Po řádném vyschnutí, které trvá obvykle tři roky, je dřevo připraveno ke zpracování na hranoly. Tyto se nechávají dále vyschnout ve specializovaných sušárnách s cílem dosažení vlhkosti dřeva na úrovni 7 – 8%.

Stavba sauny – postup

Při spolupráci s klienty primárně provádíme zaměření prostoru určeného pro stavbu sauny a klienta seznámíme se stavební připraveností. Následně po dohodě s klientem vybereme saunové palubky, které se na saunovou konstrukci připevňují s použitím izolace a parotěsných materiálů. Materiály potřebné pro výrobu interiéru na míru jako jsou lavice, podhlavníky, opěrky zad a saunový rošt vyrábíme z vysušené olše, osiky nebo Africké vrby abachi. Důvodem používání těchto vzácných dřevěných materiálů při stavbě sauny je, že sedací a opěrací části interiéru musí být vyrobeny z materiálů, které nemají suky a smolná ložiska.

Dveře jako důležitý prvek sauny

Stavba finské sauny je komplexní záležitost, kde důležitou roli hraje také výrobě a výběr dveří do sauny. Potřebné materiály, které jsou ve výrobě oddělené speciálně pro výrobu saunových dveří, znovu odvážíme do sušárny za účelem opětovného přesušení. Dřevo pro výrobu dveří do sauny nesmí vyschnout příliš rychle.

Odborná instalace el. rozvodů

V dalším kroku stavby finské sauny se připravují rozvody pro elektrické kabely, které musí být použity s určením do sauny, tj. z nehořlavých materiálů. Tyto rozvody se instalují téměř po celé dráze kabelu za konstrukci sauny, mimo zatížení teplem.

Úzká spolupráce při výběru vybavení sauny

Následuje volba vybavení do sauny, kde jsme klientovi opět plně k dispozici. Společně vybereme saunové topidlo, pro které již v samotné konstrukci připravíme nosné prvky. Vzhledem k tomu, že se saunové topidlo ve většině případů zavěšuje na stěnu sauny, musí konstrukce unést zatížení až 30kg. Po té se sauna zcela zkompletuje a zkontrolují se všechny části, aby při montáži sauny nic nechybělo. Následně saunu velice opatrně rozebereme a pečlivě naskládáme do montážního vozu. Samotná montáž sauny probíhá u zákazníka pouze jeden den a ve stejný den po dokončení stavby sauny, lze již saunu plně využívat.