Kombinovaná sauna na míru

Nezaujala vás žádná z klasických variant saun? Možná najdete zalíbení v některé z kombinovaných variant, které naše společnost Saunaproject nabízí. Kombinovaná sauna je vhodná pro domácnost i pro veřejný provoz, kdy kombinuje výhody klasické otužovací procedury finské sauny a rehabilitační procedury tzv. infrasauny.

Sauna s prohřívacími infrapanely

O takzvaných infrasaunách jste nejspíš už něco slyšeli. My se neradi držíme tohoto označení, které je poměrně zavádějící, a raději našim klientům přesně vyjasníme, o co se jedná – totiž o kombinaci saunového topidla a prohřívacích infrapanelů.

A jaké jsou výhody takové sauny? Prohřívací panely vytopí saunu na příjemných 50-60°C. To je optimální teplota pro relaxační a dlouhodobé vyhřívání. Tento způsob saunování je ideální pro každého, komu vysoké teploty nedělají příliš dobře.

Saunu mohou bezpečně využívat děti i senioři a také osoby, které si nemohou intenzivní teploty dovolit kvůli zdravotním potížím, např. problémům se srdcem nebo vysokým krevním tlakem. V kombinované sauně můžete však strávit takřka neomezenou dobu a dokonale se uvolnit.

Kombinovaná sauna Saunaproject je vyráběna vždy z kvalitního dřeva a vybavena pouze zdravotně nezávadnými keramické panely, které mají navíc velice dlouhou životnost.

Bio-sauna

Obzvlášť oblíbenou a atraktivní variantu představuje tzv. bio-sauna. V čem spočívá její tajemství? V podstatě se jedná o kombinaci klasické sauny a sauny parní. Toto docílíme použitím topidla se zabudovaným vyvíječem páry.

Při použití režimu páry se v sauně udržuje sice nižší teplota vzduchu, ale výrazně stoupá jeho vlhkost (na 50-60 %). Využít přitom můžete různé režimy podle toho, na jakou intenzitu vyhřívání a „napařování“ se cítíte. Maximální hodnoty jsou však z bezpečnostních důvodů přednastavené.

Bio-sauna je díky nižším teplotám (podobně jako varianta s infrapanely) vhodnější pro lidi, kteří suchou saunu špatně snášejí nebo ji nemohou využít ze zdravotních důvodů.

BIO – SAUNA

Z obecně známých zdravotních důvodů používáme pouze keramické infrapanely s kterými výroba panelů začínala. Nikoliv uhlíkové nebo karbonové.

Začínající saunující nebo uživatelé sauny se zdravotními problémy, mají rádi nižší teplotu v sauně, proto se zajímají o prohřívací kabinu toho typu. Náš tip: Tuto výhodu můžete také nahradit pořízením klasické sauny a zpočátku volit v sauně nižší teplotu, která je vhodná pro uživatele se zdravotnímy problémy, jako je vysoký tlak nebo srdeční onemocnění a místo infrapanelů si pořídit do sauny kombinaci klasické sauny s topidlem, které je vybaveno parním vyvíječem a vlhkostním regulátorem.

Velice zajímavá kombinace je použití topidla se zabudovaným vyvíječem páry. Doporučujeme regulátor Humiproff který umožňuje u saunového topidla Sawotec Combi, nastavit několik saunových režimů: suchou saunu, saunu s parním nárazem, tropickou saunu, herbal saunu nebo biosaunu. Regulátor disponuje funkcí inteligentního dosušování sauny, která se samočinně spouští po dokončení saunování.

Upřesnění principu výparníku v topidle:

výparník uvede vodu do bodu Varu cca 4-5litrů a z vody se začne odpařovat (vyvíjet pára), která uniká do prostoru. Odpar zabezpečuje vlhkostní a teplotní čidlo ve 4 režimech s předvolenou teplotou a vlhkostí bez možnosti nastavení jiné teploty a vlhkosti z bezpečnostního hlediska.

Teplota při zapnutém z několika režimů vlhkých saun se pohybuje okolo 50-70 st.Celsia, vlhkost 50-60%. Doporučená délka saunování dle svých pocitů. Pro zdravého člověka, který už má se saunováním zkušenosti je délka pobytu doporučena na cca. 10-25minut