Saunování má působit pozitivně jak na tělo, tak na psychiku. Cílem je, aby si díky teplu a vlhkému vzduchu odpočinulo vaše tělo a díky designu, klidu a například hudbě zase vaše mysl.

Proto je třeba při konstrukci sauny sledovat dvě myšlenkové osy. Samozřejmě je velmi důležité, aby sauna dobře fungovala po stránce technické. Je tedy třeba vybrat správnou izolaci, zdroj tepla a ventilaci.

Zároveň je ale stejně důležité se zaměřit na design sauny, který má mimo jiné velmi důležitý vliv na vaši duševní pohodu během saunování. Proto se nyní podíváme na design trochu blíže. Zvláštní důraz budeme klást na různé druhy doplňků do sauny. Ty je možné často koupit i v podobě saunového setu, a proto si něco povíme i o něm.

Tři vrstvy designu

Zaměříme-li se na design v sauně, má vlastně tři hlavní vrstvy. Pojďme se na ně nyní podívat:

1. Základ – ten představuje ty části sauny, které jsou přímo na očích. Jedná se převážně o obložení stěn, podlahy a materiál, ze kterého jsou vyrobeny dveře. Tato část designu sauny většinou určí, do jakého stylu chcete svou saunu stylizovat.

2. Vybavení – tuto druhou vrstvu designu představují zejména ty předměty, které vám v sauně zajišťují dodatečný komfort. Jedná se zejména o podhlavníky, opěrky zad a například polštáře do sauny.

3. Doplňky – poslední vrstva designu v sauně je představovaná různými doplňky, které mají za úkol dokreslit atmosféru v sauně, a zpříjemnit její mnohdy drsné rysy.

Zaostřeno na doplňky

Na trhu je k dispozici nespočet různých doplňků do sauny. Někteří výrobci se rozhodli vám výběr zjednodušit, a proto je možné si pořídit saunové sety, ve kterých jsou vždy dohromady spojené saunové doplňky, určené ke stejnému účelu.

Velmi oblíbeným saunovým setem je ten zaostřený na masáže. Obsahuje tedy masážní soli, žínky a aromata, která dokáží celou saunu příjemně provonět.

Druhým velmi oblíbený saunový set je zaostřený na komfort. Obsahuje tedy zejména ručníky, žínky a vonné oleje, které můžete snadno vmasírovat do vaší rozehřáté pokožky.