Domácí sauna – jaké jsou její benefity?

Domácí saunování se v posledních letech proměnilo v opravdový fenomén. Nové sauny rostou jako houby po dešti, a čím dál tím víc lidí si je pořizuje domů. Taková domácí sauna ovšem není vůbec jednoduchá záležitost. Je třeba si vše pořádně rozmyslet, než si ji rozhodnete vybudovat.

Ať už uvažujete o jejím pořízení, nebo vás zatím jenom žene zvědavost, jste na správném místě. V tomto článku se dozvíte vše, co potřebujete o domácích saunách vědět.

Jaké existují druhy saun?

V zásadě známe tři druhy saun, které se liší jak principem fungování, tak použitými materiály a účinky. V krátkosti se teď podíváme na každou z nich.

Finská sauna

Tato sauna pochází ze severských zemí, a obvykle je konstruována ze dřeva, ale používají se i další materiály, zejména kámen či sklo pro dosažení správného estetického efektu. Finská sauna se vyznačuje velmi vysokou teplotou i vlhkostí vzduchu. Vytápí se pomocí klasických či elektrických kamen, která jsou vybavená lávovými kameny. Díky jejich polévání se do vzduchu uvolňuje pára. Teplota v této sauně často  přesahuje 90 stupňů.

Parní sauna

Tento druh sauny pochází již ze starověku. Je založen na mnohem nižší teplotě, pouze okolo 40 stupňů, ale mnohem vyšší vlhkosti vzduchu. Při konstrukci a designu se většinou využívají dlaždičky a mozaikové obklady. Tento druh nebývá často využíván jakou domácí sauna, vzhledem k náročné konstrukci a prostoru, který zabírá.

Infrasauna

Posledním druhem sauny je tzv. infrasauna. Vymyká se většině pravidel, která platila pro předchozí dva druhy saun. Teplota se v této sauně pohybuje okolo 45 až 60 stupňů, ale k ohřevu dochází pomocí speciálních zářičů, které jsou zdrojem infračerveného světla. To proniká až 4 centimetry do tkáně a ohřívá ji zevnitř. Vlhkost je v této sauně minimální, je také velmi prostorově úsporná, takže se hodí pro domácí použití.

Odborná podpora a široký výběr saun

Pro naše klienty dokážeme vyrobit jak klasickou finskou saunu, tak výše zmíněnou infrasaunu. Je možné si vybrat mezi saunami již hotovými, či těmi vyrobenými na míru.

Pokud se rozhodnete pro saunu na míru, je třeba vědět, že každá taková sauna je opravdový originál, připravený přesně na míru vašim požadavkům. S každým klientem si nejprve ujasníme požadavky a přání, aby byl s výsledkem spokojen.

K dispozici jsme vám v Praze a v Brně, kde nás můžete navštívit na pobočkách, kde se o vás postarají odborní konzultanti, kteří vám poradí v jakékoliv záležitosti, týkající se našeho sortimentu.

Domácí sauna z více druhů dřeva

Společnost Saunaproject nabízí několik druhů používaných materiálů pro výrobu domácí sauny.

Domácí finskou saunu Ampere, která je vyrobena ze skandinávského smrku. Domácí finskou saunu Cuvier, která je vyrobena z osiky. Finskou saunu Flachat z olše. Nevšední finskou saunu Eelange z kanadské borovice Hemlock a poslední exkluzivní materiál Lavoisier – Cedr, který pro svou charakteristickou vůni je u zákazníků nejoblíbenější.

Použité materiály je možno v sauně kombinovat a volit lze také z různých saunových doplňků. Kromě výroby a prodeje saun se věnujeme samozřejmě také servisu. Ačkoliv jsou námi prodávané sauny téměř bezporuchové, mají naši klienti vždy jistotu, že jsme schopni v rámci zákaznického servisu provést případné odborné opravy.

Nechte se hýčkat, domácí finská sauna pro relaxaci z pohodlí domova jako stvořená.