Masážní žínka do sauny vám zajistí zdravější pokožku

V sauně má lidská pokožka mnoho důvodů k radosti. Vlhkost a vysoká teplota jí dělají dobře, a to z několika dobrých důvodů. Pokud ale chceme z pobytu v sauně získat opravdu maximum, je třeba ho kombinovat s dalšími činnostmi.

V tomto článku si povíme o tom, jak sauna působí na lidskou pokožku, a také, co můžeme v sauně dělat, aby byly výsledky ještě lepší.

Jak to v sauně funguje?

Základem pro saunu je vysoká teplota. Tu ve finských saunách získáváme díky saunovým kamnům, která pak pomocí cirkulace vzduchu dovedou vyhřát celý prostor sauny. Díky vyšší teplotě se v sauně více potíme, a tak vylučujeme z našeho těla nečistoty a škodliviny obsažené právě v potu.

Díky vyšší míře vlhkosti, obsažené ve vzduchu v sauně se na pokožce otevírají dlouho ucpané, póry a dochází k obecné očistě také jejího povrchu. Díky tomu je mnohem snadnější pro naše tělo pot vylučovat, a tím se tak zbavovat nečistot.

Jak získat ještě lepší výsledky?

Máme v zásadě dvě možnosti, jak proces v sauně ještě vylepšit.

  • Očistná koupel
  • Masáž

Díky koupeli provedené v teple sauny dojde k odstranění i těch nejhorších nečistot, a díky masáži bude vaše tělo lépe prokrvené. Vhodným doplňkem pro obě tyto činnosti je masážní žínka.

Masážní žínka do sauny

Vyrobená ze lnu, dokáže tato žínka velmi překvapit svou užitečností. Díky ní můžete snadno smýt jakékoliv nečistoty, a zároveň s nimi i starší vrstvy kůže. Vaše pleť tak může dostat světlejší a mladší vzhled, než před vstupem do sauny.

Masážní žínka do sauny se může stát součástí vašeho rituálu, kdy se můžete vodou omývat již během saunování, a ne až při závěrečném zchlazení.

Žínku je třeba pravidelně ze sauny vytahovat a nechávat ji pořádně proschnout, jinak riskujete hnilobu ve vláknech, která nejsou tak odolná, aby náročné podmínky v sauně vydržela.