K čemu jsou kilty do sauny?

Pokožka je hlavní část těla, která si při saunování odpočine. Díky teplu a vlhkému vzduchu se otevřou dlouho ucpané póry a všechny nečistoty odplaví pot. Proto je dobré nechat vaši pokožku volně dýchat během pobytu v sauně.

Pokud ovšem nejste v sauně sami, je dobré mít možnost se spolehnout na kvalitní saunový textil. Výběr oblečení do sauny je jedním z posledních kroků, které můžete při budování vlastní sauny učinit.

Přemýšlíte nad tím, proč byste neměli používat textil, který již máte zakoupený a využíváte ho například v koupelně? Existují k tomu dva dobré důvody, o kterých se více dozvíte v tomto článku.

Proč využívat saunový textil?

Jaké jsou tedy důvody pro využívání speciálního oblečení v sauně? Jsou dva:

1. Běžné oblečení není stavěné na nošení v sauně. Vysoká teplota a vlhkost nejsou pro většinu běžných textilií vhodné. Především u oblečení z přírodních materiálů je vysoká pravděpodobnost hniloby.

2. Komfort uživatelů. Běžné oblečení není zvláště odolné vůči vsakování vody. Jakmile se namočí, začne vás nepříjemně studit. Veškerý komfort, který jste díky němu mohli mít, je pryč.

Proto je oblečení do sauny vyrobeno ze speciálních látek, které dovedou vstřebat mnoho vody, ale zároveň si zachovají svoje pozitivní vlastnosti.

Jak můžete vidět, textil do sauny má ve vašem šatníku své místo. Dokáže účinně čelit některým problémům, které před něj staví sauna. V tomto článku se budeme dále věnovat kiltům do sauny, oblíbenému kusu oblečení u mužů.

Kilt do sauny

Muži mají možnost využít saunový kilt, díky kterému se mohou v sauně volně pohybovat, bez nebezpečí, že by jim ručník uvázaný kolem pasu mohl spadnout. Je prospěšný hlavně proto, že dovoluje pokožce na horní části těla dýchat. Kilt se zapíná většinou pomocí suchého zipu, či druků.

Ženy sice v sauně většinou využívají župan, případně osušku obmotanou kolem celého těla, ale samozřejmě existuje verze kiltu i pro ně, pokud by si tento kus oblečení oblíbily.

Saunové kilty jsou vyrobeny z kvalitní látky, schopné absorpce velkého množství vody. Zároveň jsou pro její výrobu využita antibakteriální vlákna.