Back to the top
Saunaproject_podhlavnik_abachi

Kombinovaná sauna

Sauna včetně prohřívacích panelů (INFRA)

Našim zákazníkům také nabízíme kombinované sauny s infrapanely. Neradi vyslovujeme dnes špatně používané a nesmyslné slovo INFRASAUNA. Zkrátka kombinací saunového topidla a prohřívacích panelů (infrapanelů), získáte kombinovanou saunu.

Prohřívací panely se dají pustit samostatně pomocí svého regulátoru. Dopřejete si tak relaxační pobyt ve Vaší sauně, který prohřeje Vaše klouby a svaly. Prohřívací panely vytopí saunu na 50-60 st. Celsia. Výhodou kombinované sauny je, že si můžete klasickým topidlem saunu předtopit.

Tento druh saunování je určen pouze pro relaxaci a odpočinek kupříkladu s klidnou relaxační hudbou a délka pobytu v sauně je zcela neomezená, vzhledem k nízkým teplotám. Jedinou výhodou oproti klasickému vytápění se saunovými kamny je, že infrapanely Vás obklopují okolo celého těla a v případě, že máte infrapanel kupříkladu za Vašimi zády, je Vás schopen prohřát do větší hloubky rychleji.

Z obecně známých zdravotních důvodů používáme pouze keramické infrapanely s kterými výroba panelů začínala. Nikoliv uhlíkové nebo karbonové.

Začínající saunující nebo uživatelé sauny se zdravotními problémy, mají rádi nižší teplotu v sauně, proto se zajímají o prohřívací kabinu toho typu. Náš tip: Tuto výhodu můžete také nahradit pořízením klasické sauny a zpočátku volit v sauně nižší teplotu, která je vhodná pro uživatele se zdravotnímy problémy, jako je vysoký tlak nebo srdeční onemocnění a místo infrapanelů si pořídit do sauny kombinaci klasické sauny s topidlem, které je vybaveno parním vyvíječem a vlhkostním regulátorem.

BIO - SAUNA

Velice zajímavá kombinace je použití topidla se zabudovaným vyvíječem páry. Doporučujeme regulátor Humiproff který umožňuje u saunového topidla Sawotec Combi, nastavit několik saunových režimů: suchou saunu, saunu s parním nárazem, tropickou saunu, herbal saunu nebo biosaunu. Regulátor disponuje funkcí inteligentního dosušování sauny, která se samočinně spouští po dokončení saunování.

Upřesnění principu výparníku v topidle:
výparník uvede vodu do bodu Varu cca 4-5litrů a z vody se začne odpařovat (vyvíjet pára), která uniká do prostoru. Odpar zabezpečuje vlhkostní a teplotní čidlo ve 4 režimech s předvolenou teplotou a vlhkostí bez možnosti nastavení jiné teploty a vlhkosti z bezpečnostního hlediska.

Teplota při zapnutém z několika režimů vlhkých saun se pohybuje okolo 50-70 st.Celsia, vlhkost 50-60%. Doporučená délka saunování dle svých pocitů. Pro zdravého člověka, který už má se saunováním zkušenosti je délka pobytu doporučena na cca. 10-25minut

© Saunaproject 2017