Jaká jsou k dispozici saunová lehátka?

Proces saunování má dvě základní části. Tou první je samozřejmě pobyt v sauně, se všemi jeho výhodami. Po skončení saunování je ale třeba mít k dispozici prostor před saunou, kde může relaxace pokračovat.

Ne každý takové místo má. Pokud jste si pořídili malou saunu domů, a nemáte pro ni vyhrazenou dodatečnou místnost, nic se neděje. Tento článek pro vás není. Ale pokud máte k dispozici prostor před saunou, v tomto článku se dozvíte, jak nejlépe ho využít.

Jaký je účel prostoru před saunou?

Pokud to vezmeme hodně ze široka, místo před saunou má mnoho úkolů, začínaje převléknutím a osprchováním před začátkem saunování, a konče posledním zchlazením. Zde je stručný výčet všech činností, pro které je místnost před saunou jako stvořená:

  • Očista před i po saunování
  • Pravidelné chlazení
  • Odpočinek před dalším cyklem v sauně
  • Občerstvení

Není nutné, aby všechny tyto činnosti probíhaly přímo před saunou, ale i pro vás to bude pohodlnější.

Z tepla do studené vody

Základním pravidlem saunování je střídání teplot, které posiluje naši imunitu. Nejprve se tedy ohřejte v sauně, a poté se rychle běžte zchladit. Ať už v ochlazovací kádi, či prostřednictvím kostek ledu.

Poté by měl před novým cyklem v sauně následovat zhruba 20 minut dlouhý odpočinek. K tomu se může hodit lehátko do sauny, umístěné právě v prostoru před saunou. Na kvalitním polohovacím lehátku si během čekání na nové kolo v sauně uděláte pohodlí, a vaše tělo si trochu vydechne.

Lehátka do sauny jsou většinou vyrobena ze dřeva, a to například z toho smrkového. Jsou samozřejmě polohovatelná, a velmi odolná. Procházejí procesem tzv. tlakového lakování, které má za úkol upravit dřevo tak, aby vydrželo vlhkost i zátěž.

Lehátko do sauny dokáže posunout relaxaci mezi pobytem v sauně a chlazením na novou úroveň. Přidejte dobrý koktejl či malé občerstvení, a váš saunový ceremoniál je zase o úroveň výše.

Nabídka