Proč používat speciální župany do sauny

Během saunování dochází k regeneraci celého těla. Zejména pokožka je během i po skončení celého procesu velmi citlivá. Proto je třeba mít možnost se spolehnout na kvalitní oblečení.

Správný výběr oblečení je součástí budování vlastní sauny. Jakmile máte saunu postavenou i zařízenou, je čas se zamyslet nad pořízením několika drobností, které váš pobyt v sauně ještě více zpříjemní.

Možná si kladete otázku, proč byste neměli používat klasický župan či další doplňky, které běžně máte v koupelně. Důvodů je hned několik, a dnes se nad nimi zamyslíme v tomto textu.

Proč ne klasický textil?

Proč byste tedy měli při saunování i po něm využívat specializovaný textil do sauny? Existují pro to dva dobré důvody.
1. Klasické oblečení nemusí být dobře připraveno na pobyt v sauně. Teplo a vlhko není pro oblečení zrovna vhodné prostředí. Zejména oblečení z přírodních, nijak neupravených vláken může být náchylné ke hnilobě.

2. Vaše vlastní pohodlí. Jaké množství vody dokáže vaše oblečení vstřebat před tím, než se v něm začnete cítit nepohodlně? Oblečení speciálně pro sauny bývá vyrobeno z látek, které dokáží vstřebat mnoho vlhkosti, a přesto si zachovají své tepelné vlastnosti.

Jak je vidět, klasické oblečení může čelit určitým problémům, když je vystaveno prostředí v sauně. Právě proto se na trhu nachází oblečení do sauny. V tomto článku se budeme věnovat zejména županům.

Župany

Ať už jste tedy žena, která by si chtěla během saunování dopřát trochu více pohodlí, či muž, který v sauně župan nepotřebuje, ale po skončení celého procesu se nechce vystavit okamžitému rozdílu teplot, župan do sauny je pro vás správná volba.

Župany do sauny jsou vyráběny ze speciálního textilu, který má schopnost sát vodu, a přesto se v něm necítíte jako v mokrém oblečení. Proti hnilobě a bakteriím vám poslouží speciální antibakteriální vlastnosti dané látky.

Zároveň jsou velmi jemné a příjemné k pokožce, takže se vyrovnají vašim nejlepším županům. I proto by se župan do sauny měl stát pevnou součástí vašeho domácího saunového rituálu.