Pantofle do sauny zajistí komfort pro vaše nohy

Cílem saunování je zregenerovat celé tělo od hlavy až k patám. Pokožka je po celou dobu saunování velmi citlivá, a proto je třeba mít po ruce kvalitní oblečení a obuv, abychom jí mohli dopřát pohodlí.

Nabídka oblečení do sauny je velmi pestrá, a abyste se v ní lépe vyznali, připravili jsme pro vás tento článek, který se bude zabývat jak obecnými vlastnostmi tohoto oblečení, tak převážně tím, čím potěšíte své nohy. Pantoflemi do sauny.

Možná si říkáte, proč byste nemohli používat v sauně vlastní oblečení či obuv. Samozřejmě můžete, ale existují nejméně dva důvody, proč tento názor přehodnotit.

Jak je to s běžným textilem v sauně?

Jak bylo zmíněno výše, existují nejméně dva důvody, proto, abyste vaše klasické oblečení nechali ve skříni.

1. Sauna je pro většinu běžných látek velmi náročné prostředí. Teplo a vlhko představují smrtící kombinaci nejenom pro kvalitu materiálu a jeho trvanlivost, ale jedná se i o perfektní semeniště pro nejrůznější plísně a mikroby.

2. Druhým důvodem je váš vlastní komfort. Nikdo nemá rád, když musí trávit čas v mokrém oblečení. Vysoká vlhkost vzduchu v sauně promění velkou část oblečení v mokrý hadr v řádu několika minut. Textil do sauny je záměrně navržen tak, aby mohl absorbovat velké množství vody bez toho, že by působil mokře a studeně.

Teď už vidíte, že sauna může klasickému oblečení a obuvi házet klacky pod nohy. Proto se vyplatí zauvažovat nad pořízením speciálního oblečení, či třeba pantoflí do sauny.

Pantofle do sauny musí být pohodlné a odolné

Vybrat dobré pantofle do sauny je z hlediska komfortu klíčové. Podlaha je jak v sauně, tak v předchozí místnosti často mokrá, a proto potřebujete obuv, která jednak sníží šanci na uklouznutí, a zároveň je velmi pohodlná.

Většina pantoflí do sauny je vyrobena z trojrozměrné látky froté, která je jednak velmi příjemná na dotek, ale zároveň dokáže velmi dobře vstřebat vodu. Protiskluzová podrážka bývá mnohdy samozřejmostí.

Většina pantoflí má převážně otevřenou špičku, aby vaše kůže mohla v sauně nerušeně dýchat.