Čepice do sauny – aneb jak prodloužit pobyt v sauně

Chcete vědět, jak prodloužit váš pobyt v sauně až o několik desítek minut? Bez toho, že byste museli snášet extrémní vedro? Jak znásobit regenerační účinky sauny? Potřebujete k tomu pouze jeden kus oblečení. Ptáte se, o jaký se jedná?

Je to čepice do sauny. Pravděpodobně vám to zní absurdně, divíte se, proč byste měli do horka a vlhka sauny nosit čepici. Jak si ale v tomto článku povíme, čepice do sauny mají svůj účel.

Na konci tohoto textu už budete vědět, že do sauny jedině s čepicí na hlavě.

Jak funguje sauna

Než se pustíme do slíbeného vysvětlení, je třeba v krátkosti vysvětlit, jak finská sauna funguje, aby se orientovali i úplní začátečníci, kteří do tajů saunování teprve pronikají.

Základem pro dobrou saunu jsou saunová kamna. Ty mají dva hlavní úkoly. Ohřívání vzduchu, který již v sauně je, a především vhánění nového vzduchu skrz přisávací otvor, který je ve většině případů umístěn za nimi.

Kamna to dokáží díky tomu, že vzduch kolem nich je nejteplejší v celé sauně, a tak v souladu s fyzikálními zákony stoupá ke stropu. Odtamtud vyhání studenější vzduch, který buď odchází skrz ventilační otvory mimo saunu, nebo se přesouvá dolu ke kamnům, kde se smísí s novým vzduchem nasátým do sauny, aby jej kamna opět ohřála.

Cirkulace vzduchu je v sauně velmi důležitá. Zaručuje tak prohřátí celé sauny za mnohem kratší dobu, a především zajišťuje přísun čerstvého vzduchu.

Jak ale toto všechno souvisí s čepicemi do sauny?

Bezkonkurenční ochrana

Čepice do sauny má dva hlavní úkoly. Tím prvním je odstřižení vašeho tepelného senzoru, který je umístěn právě v hlavě. Pokud v sauně sedíte, vaše hlava se díky teplejšímu vzduchu u stropu zahřeje více, než zbytek těla. A tak zatímco proces saunování pro vaše tělo teprve začal, hlava už by chtěla ven.

Pokud ovšem zařídíte, aby senzory v hlavě byly vyřazeny z provozu, můžete pobyt v sauně prodloužit. A přesně kvůli tomu existují čepice do sauny. Vaše hlava si může užívat komfortu saunových čepic, a vy tak strávíte v sauně více času bez nepříjemného pocitu přehřátí.

Čepice do sauny se bude hodit také lidem, kteří mají na hlavě citlivou pokožku, která by mohla špatně snášet pobyt v sauně. Maximální komfort je v čepici do sauny zaručen, jelikož dobře absorbuje vodu, a je vyrobena z kvalitního chladivého materiálu.