Saunování má bezesporu pozitivní vliv na lidský organismus. Zatímco v minulosti jsme znali jen klasické veřejné finské sauny, dnes je mnohem více možností, jak se saunovat. Už jste slyšeli o sudové sauně? Je to v podstatě tradiční venkovní sauna, která však zaujme hlavně svým netradičním designem. Má poměrně kompaktní rozměry a pořídit si ji můžete třeba na svou zahradu. Získáte tím prostor, kde můžete ve svém volném čase relaxovat a přitom udělat něco pro své zdraví. Možná sudovou sauna znáte pod názvem barelová sauna.
Výhody sudové sauny
Sudová sauna je v podstatě klasická finská sauna. Oproti tradičním venkovním saunám má však velkou výhodu. A tou je instalace. Ta zabere v podstatě jen několik málo hodin. K vám domů ji totiž přivezou již postavenou. Sauna ve tvaru sudu navíc zabere opravdu málo prostoru a tak se vejde také na malou zahradu.
Z čeho je vyrobená sudová sauna
Obvykle te tradiční sudové sauny vyráběly ze smrkového dřeva. Konkrétněji ze skandinávského smrku. V poslední době se však při výrobě sudové sauny využívají také nové technologie. Často tak dochází k termoúpravě dřeva. Na trhu se tak objevují sudové sauny z levnějších dřevin, které však vyžadují větší péči jako je nátěr olejem nebo lakem z venku a parafínem uvnitř.
Saunování v sudové sauně
Pokud se rozhodnete pořídit si sudovou saunu vězte, že jste se rozhodli v podstatě pro tradiční finskou saunu. Skvělé rozhodnutí. Saunování je tělu prospěšné. Nejen, že uvolňuje unavené svaly, ale také vyplavuje endorfiny a zklidňuje stres. Určitě byste měli myslet na to, že po klasickém saunování by mělo následovat ochlazení těla. Jde o nezbytnou součást celého procesu. Z toho důvodu je vhodné si společně se sudovou saunou pořídit také ochlazovací káď nebo na zahradě vybudovat ochlazovací jezírko. Případně postačí také zahradní sprcha se studenou vodou. V zimním období pochopitelně ke zchlazení můžete použít také sníh.