Saunové kilty jsou speciálním saunovým oblečením, které oceníte, zejména pokud navštěvujete saunu pravidelně. Saunový kilt nahrazuje klasický župan, prostěradlo nebo osušku. Je elegantním a zároveň praktickým a maximálně pohodlným doplňkem, díky kterému si pobyt v sauně užijete ještě lépe než kdykoli předtím.

Výhody saunového kiltu

Velkou výhodou saunového kiltu je jeho snadné použití. Saunový kilt kolem sebe jednoduše a rychle ovinete a zapnete. Zapínání je obvykle na knoflík nebo suchý zip. Saunové kilty jsou obvykle opatřeny i gumou, díky které je jejich velikost univerzální. Saunový kilt tedy není třeba shánět v konkrétní konfekční velikosti. Na rozdíl od prostěradla nebo osušky u něj nehrozí, že vám v nejnevhodnější chvíli spadne. Saunové kilty jsou obvykle opatřeny i praktickou kapsou, do které si pohodlně uložíte nepostradatelné drobnosti. Dostupné jsou v provedení pro pány i pro dámy. Dámská varianta saunového kiltu bývá někdy prodávána i jako saunový sárong nebo saunová tunika.

Pohodlné a jemné materiály zajistí maximální pohodlí

Saunové kilty jsou vyvinuté speciálně pro pobyt v sauně a při saunování poskytují dokonalý komfort. Saunové kilty se vyrábějí z jemných a příjemných přírodních materiálů, které dobře absorbují vodu. Nejčastěji se šijí ze stoprocentní bavlny, lnu nebo z jejich směsí, jejichž další výhodou je snadná údržba a dlouhá životnost tkaniny. Saunové kilty a sárongy lze pořídit jak z příjemného jemného plátna, tak z froté tkaniny.

Přírodní odstíny i pestré barvy

Saunový kilt si můžete pořídit takřka v jakémkoli barevném provedení. Pro milovníky zcela přírodních tkanin se prodávají saunové kilty a sárongy z neběleného bavlněného i lněného plátna. Pokud naopak toužíte po extravagantnějším provedení, můžete zvolit některou z výrazných barev nebo barevných kombinací. Běžnější jsou saunové kilty jednobarevné nebo v kombinaci dvou barev, nicméně je možné zakoupit i saunové kilty ušité z pestrých tkanin. Pro jako barevnou variantu se rozhodnete závisí jen na vašem vkusu.

Nezapomeňte na ručníky

I pokud používáte saunový kilt, měli byste se pro pobyt v sauně vybavit dalšími dvěma ručníky, které oceníte jak jako podložku na sezení, tak i pod nohy. Výrobci saunových kiltů a sárongů na to samozřejmě pamatují a pro milovníky saunování vyrábějí celé barevně sladěné sady, které zahrnují jak saunové kilty, tak osušky a ručníky. Snadno tedy můžete pořídit celou barevně sladěnou výbavu do sauny během jediného nákupu, dokonce se můžete barevně sladit se svou partnerkou nebo partnerem a pořídit sadu jak v dámském, tak i v pánském provedení.

Užijte si maximální pohodlí a relaxaci

Se saunovým kiltem jste dokonale vybaveni pro pobyt ve veřejné i domácí sauně. Zbývá jen vyrazit do sauny a užít si maximální komfort a dokonalý odpočinek.