Parní generátor je přístroj, který je určený do parních saun. Je to zařízení, které dokáže vytvářet páru pro saunu a je využíván především do větších saun. Parní sauny jsou skvělou formou relaxace, která má mimo jiné přínosy nejen pro krásu těla, ale především pro jeho zdraví. Je třeba, aby byl parní generátor dostatečně výkonný. Musí totiž ohřát prostor a udržet nejen požadovanou teplotu, ale také vlhkost v parní sauně.

Myslete na to, že parní generátor musí mít dostatečně objemnou nádrž na vodu. Jinak bude zapotřebí ji často doplňovat. Vyberte si takový generátor, který bude mít elektronické čidlo, které reaguje na nízký stav vody v nádrži. Ideální je také teplotní spínač. Důležitý je pochopitelně také materiál, ze kterého je parní generátor vyrobený. Vhodné jsou nádrže z nerezavějící oceli a topná tělesa odolná proti chemikáliím a rezivění. Je zapotřebí opravdu odolný a kvalitní materiál, který zaručí nejen bezpečnost, ale také dlouhou životnost.

Při výběru parního generátoru se zaměřte také na jeho funkce. Ty pak zvýší komfort užívání. Především jde o automatické čištění, ale také o nastavení vhodné teploty a páry. Ideální je, pokud má parní generátor také aroma pumpu.

Jak o parní generátor pečovat?

Parní generátor je nutné čistit a odvápňovat. Pravidelně musíte doplňovat regenerační sůl do úpravny vody a dodržovat servisní intervaly. Vzhledem k tomu, že je u nás na většině míst tvrdá voda, usazuje se v parních generátorech vodní kámen. A to hlavně na topném tělese. Vodní kámen a sedimenty pochopitelně zkracují životnost topných těles. Z ekonomického hlediska je proto vhodné pořídit čističku nebo změkčovač.

O samotnou parní kabinu není potřeba žádná zvláštní péče. Podle potřeby je nutné jen pravidelně umýt saunu i sedáky, opláchnout podlahu a dávat pozor na bakterie.

Jaký strop je vhodný do sauny s parním generátorem?

Kopulovity strop lépe odvádí kondenzát. To znamená, že nekape ze stropu. Pokud však strop sauny musí být rovný, je vhodné, aby byl vytvořený alespoň mírný sklon k jedné straně. V opačném případě hrozí, že horké kapky srážející se vody budou kapat na osoby v sauně.

Musím saunu na parní generátor izolovat?

Je to určitě vhodné. V parní kabině jde sice hlavně o vlhkost, o teplo méně, avšak nekvalitní izolace znamená větší spotřebu elektřiny.

Mohu v parní sauně používat oleje a sůl?

Ano. Do parní sauny se hodí vonné esence. Vždy je však potřeba, aby byly určené výhradně pro parní generátor. Stejně tak lze používat také sůl. V takovém případě se však do sauny nedoporučuje instalovat nerezové prvky.

Výhody parní sauny s generátorem:

  • Parní sauny mají nižší teplotu, ale vyšší vlhkost. To je vhodnější pro pokožku i dýchací cesty.
  • Parní sauny pomáhají detoxikaci organismu.
  • Parní saunování také zlepšuje krevní oběh.
  • Pobyt v parní sauně dokáže uvolnit svalstvo.
  • Parní generátory podporují imunitní systém.
  • Parní sauna dokáže zmírňovat stres.
  • Díky parní sauně můžete spálit více kalorií.

Jak se správně saunovat v parní sauně?

Ideální je pobývat v parní sauně asi 10 minut, maximálně však 20 minut. Následně je ideální se sprchovat vlažnou vodou. Nikdy po parní sauně nepoužívejte vodu ledovou. Proces saunování je vhodné opakovat dvakrát nebo třikrát. Stejně jako po každém jiném saunování je dobré následně do těla doplnit tekutiny. Nejvhodnější je čistá voda.

Nabídka