Ochlazení pomocí výrobníku ledu do sauny

Saunování není pouze o tom, být v rozehřáté sauně co nejdéle to půjde. Aby byly účinky saunování co nejlepší, je třeba dodržovat několik pravidel. Možná je znáte, možná ne. V tomto článku se ale podíváme na 3 zásady pro správné saunování.

Osprchovat se a na lačno

Do sauny byste neměli chodit ani s plným žaludkem, ale samozřejmě byste neměli mít hlad. Než do sauny vstoupíte, důkladně se omyjte, a následně do sucha otřete. Pokud se neotřete do sucha, bude váš pobyt v sauně méně efektivní.

Suchá pokožka se začne potit mnohem dříve, než ta mokrá, a o pocení nám přece v sauně jde.

Z tepla do studené

Důležitou součástí saunování je střídání teplot. Poté, co v sauně strávíte dostatečné množství času, je třeba ji opustit a zchladit se. Tento proces má za úkol posílit naši imunitu, vzhledem k tomu, že střídání teplot je na to jak stvořené.

Zchladit se můžete několika způsoby:

  • Sprcha
  • Ochlazovací káď
  • Ochlazovací vědro
  • Led

Vzhledem k tomu, že první tři způsoby jsou celkem jasné, pojďme se zaměřit na ten čtvrtý. Pomocí výrobníku ledu je třeba vyrobit dostatečné množství malých kostek ledu, abyste se díky nim mohli účinně zchladit.

Výrobníky ledu do sauny fungují jednoduchým způsobem. V nádrži zadržují vodu, a pak pomocí chladícího oběhu, ve kterém koluje freon, vyrábějí malé kousky ledu, které shromažďují v zásobníku dostupném pro uživatele sauny.

Vše je bezpečné, freon nijak neohrožuje vaše zdraví. Led nemusíte využívat pouze pro zchlazení během pauzy u saunování, ale klidně i v sauně. Záleží pouze na vás, kde bude mít váš výrobník ledu své ústí. Pokud tomu bude v sauně, můžete do svého ceremoniálu zařadit i kostky ledu.

Výrobník má dlouhou trvanlivost a nezáleží na tom, v jakých tepelných podmínkách pracuje. Podle nastavení produkuje minimálně 70 kg ledu denně, pokud je zapnutý opravdu pořád.

Přestávky

Zchlazením to nekončí. Jakmile opustíte saunu, měli byste si odpočinout alespoň 15 minut. Cyklus pobytu v sauně a ochlazení opakujte třikrát, a pokaždé prodlužujte přestávku mezi novými cykly. Po třetím cyklu si dopřejte mnohem delší odpočinek, aby bylo tělo připraveno na další saunování či aby si na závěr odpočinulo.