Jak s pomocí masážní rukavice zpříjemnit pobyt v sauně?

Může připomínat chňapku, kterou používáte v kuchyni pro přenášení horkých předmětů. Ale funkce této masážní rukavice je mnohem zajímavější. Než si ale budeme moci říct, k čemu a jak se používá, je třeba si vysvětlit několik záležitostí ohledně fungování sauny.

V tomto článku se mimo jiné dozvíte něco o tom, na jakém principu sauny fungují, i jak můžeme účinky saunování ještě znásobit.

Funkce sauny

Vlhkost a teplo. Dva hlavní hráči v každé finské sauně. Zatímco ten první působí na naši pokožku tak, že ji očišťuje od nánosů nečistot a díky tomu otevírá dlouho ucpané póry. Tím může lidské tělo na jednom místě vylučovat více potu, než obvykle.

To je způsobenou zvýšenou teplotou, která v sauně rozhodně panuje. Zvýšená teplota má tedy za následek i více pocení a tím pádem větší míru detoxikace. Jelikož, zatímco pot slouží jako termoregulační nástroj našeho těla, je v něm obsaženo také mnoho škodlivin a nečistot obsažených v našich tkáních.

Jak získat ještě lepší výsledky při saunování?

Existují dvě základní cesty, kterými se zde můžeme vydat.

  • Koupel
  • Masáž

Masáž i koupel jsou v prostředí sauny velmi prospěšné. Dodají sílu a pevnost našemu tělu, a pokožka vám také poděkuje.

K čemu je masážní rukavice?

K oběma činnostem nám může pomoci masážní rukavice. Ta je vhodná jak pro očistu v sauně, kdy rukavici namočíme, a postupně s ní omýváme celé naše tělo. Tak i pro masáž, kdy hrubší struktura materiálu pomůže prokrvit i ta nejvzdálenější místa na našem těle.

Masážní rukavice je vyrobená ze sisalových vláken, takže si zachovává svou drsnost a strukturu i po opakovaném používání v prostředí sauny.

K čemu je tedy masážní rukavice nejvhodnější?

Především k odstranění starších vrstev vaší kůže, jelikož sisalová vlákna vytvářejí hrubou strukturu, která pak masáži a mytí odbourá staré vrstvy kůže. Vaše pokožka tak bude vypadat mnohem mladší, než ve skutečnosti je.