Kartáč do sauny pro skvělou masáž

V sauně na naše tělo působí dva hlavní faktory. Jsou jimi teplo a vlhkost. Díky nim si mohou odpočinout jak naše svaly, tak pokožka. A protože zdravá a dobře vypadající pokožka je polovina úspěchu, bude to právě ona, na kterou se dnes zaměříme.

Podíváme se na to, proč je pro ni pobyt v sauně prospěšný, a jak můžeme výsledek saunování ještě zlepšit. Nejprve ale trocha teorie.

Jak saunování působí na pokožku

Teplota působí na pokožku pozitivně z jednoduchého důvodu. Díky ní se zrychluje proces pocení, který nejenom reguluje tělesnou teplotu, ale zároveň je naším tělem využíván pro detoxikaci.

Vlhkost na druhou stranu pomáhá pokožce zejména tím, že se díky ní otevírají dlouho ucpané póry, a pokožka tak může volně dýchat. Podobně jako teplota pocení způsobuje, vlhkost umožňuje pokožce pot aktivně odvádět.

Díky tomu je naše pokožka mnohem zdravější, jelikož se zbaví toxinů i nečistot, které se na povrchu hromadí.

Jak je možné výsledek saunování ještě zlepšit?

Kromě dvou výše zmíněných způsobů je možné výsledek saunování ještě vylepšit pomocí dvou dalších metod:

  • Masáž
  • čista těla pomocí kartáčů

Při masáži je cílem dát odpočinout svalům i do hloubky, pomoci různých masážních technik a pomůcek. Zaměřme se ale primárně na očistu pokožky.

Očista pomocí kartáče do sauny

Cílem očisty je jednak skutečně zbavit pokožku špíny, ale i pomoci odstranit starší vrstvy kůže. To je možné pomocí kartáče do sauny. To je velmi užitečný nástroj právě ve chvíli, kdy chceme odstranit z naší pokožky nečistoty či pouze rozproudit krev v končetinách po chvíli strávené v sauně.

Kartáč do sauny je možné využívat při samotném saunování, ale i poté, co saunu opustíme a jsme například v ochlazovacím bazénku v místnosti před saunou.

Kartáče do sauny jsou k dispozici ve všech tvarech či provedeních, materiály jsou také velmi variabilní, takže si jistě najdete ten, který se vám bude používat dobře.

Nabídka