Co jsou gabionové ploty?

Gabiony jsou kovové konstrukce vyplněné nejčastěji lomovým nebo přírodním kamením, které slouží nejčastěji pro zpevnění svahu proti sesuvu, ale také jako okrasný prvek například k rodinnému domu. Konstrukce gabionových sítí je vyrobena z ocelových drátů s povrchovou úpravou, která se vyznačuje velmi dlouhou životností. Při vhodných vnějších podmínkách dosahují gabiony životnosti 60 – 80 let. Záleží ale například na agresivitě prostředí.  Gabionové konstrukce jsou nejčastěji vyplněny lomovým nebo přírodním kamenem.

Jaké jsou výhody gabionů a kde realizovat?

Jedná se především o nižší pořizovací cenu oproti klasickým konstrukcím. Ploty působí jako přírodní drenáž s propouštěním a absorbováním energie vody a díky tomu tak dokáží snížit tlak na opěrnou stěnu. Konstrukce gabionů nejsou náchylné na poškození mrazem, jsou pružné a díky tomu tak absorbují i drobné propady podloží. Dají se také jednoduše rozšířit nebo napojit dalšími částmi. Jejich realizace je velmi rychlá a dá se provádět i za horších podmínek.

Gabion-sítě s.r.o. nabízí realizaci gabionových konstrukcí a stěn. Samozřejmostí je technická konzultace od odborníků a zpracování bezplatné cenové nabídky na míru. Neváhejte a nechte si zpracovat kalkulaci pro gabionový plot k vašemu rodinnému domku. Získáte tak okrasný a funkční prvek na své zahradě.