Foukané izolace IZOTOM, v současné době revoluční řešení v oblasti tepelných izolací, jsou vhodné pro zateplení všech částí domu, jakými jsou zateplení podlah, zateplení dřevěných stěnových a stropních konstrukcí, stropů, podkroví, půd a samozřejmě i střech. Časově probíhá rekonstrukce velmi rychle, je ekonomicky výhodná, což je patrné na rychlé návratnosti investice.

Pro své vynikající tepelněizolační vlastnosti, které působí i jako ochrana proti ohni, je v současné době velice vyhledávaným izolačním řešením. Foukaná izolace pro svou nehořlavost, které zajišťuje specifické složení, působí i jako antiseptika. Dalším důležitým faktorem je i ochrana proti výskytu hmyzu, hlodavců a dřevních škůdců.

Dalšími výhodami této technologie je možnost izolování za plného provozu dané budovy, odpadá zde přesun izolačního materiálu a objekt se tak nestává staveništěm. Foukaná izolace má další nespornou výhodou je možnost zateplení složitých a těžce přístupných míst v konstrukci a pro své vlastnosti je několikanásobně rychlejší v porovnání s klasickým izolováním.

Z finančního hlediska patří k nejlevnějším izolačním materiálům na trhu. Foukaná izolace ceník: Předem nelze cenu jednoznačně stanovit, tudíž je orientační a pohybuje se v rozmezí  100 – 350 Kč/m2 v závislosti na tloušťce foukané izolace a zároveň také na rozsahu prováděných prací. Samozřejmostí je vypracování nezávazné kalkulace zdarma.