Pokud jste se již stali milovníky finské sauny, je načase si pobyt v ní ještě více zpříjemnit. K tomu vám dopomůže příslušenství a doplňky, navržené přímo pro saunování. Na trhu dnes najdete nepřeberné množství výrobků, a je jen na vás, které si vyzkoušíte, vyberete a budou pro vás těmi nejlepšími.

Naprostým základem jsou saunová topidla, kam patří například elektrická saunová kamna, která jsou schopna vytvářet a kombinovat klasickou suchou, vlhkou, parní nebo bylinnou saunu. Je možné se setkat i s kamny na dřevo. Všechna saunová topidla a kamna umožňují polévání vodou – takzvané parní nárazy. Lze přidat i vonné esence dle vlastního výběru, sauna se tak stane nezapomenutelným okamžikem působícím na většinu vašich smyslů.

Přejděme k doplňkům. Pro snadnou manipulaci s výše zmíněnými esencemi byla vytvořena dřevěná vědra a k nim naběračky. Slouží pro připravení kapaliny pro saunování a následnému polévání kamen. Vzhledově malý, významově velký pomocník jsou přesýpací hodiny. Měly by být zabudovány v každé sauně a slouží pro přesný přehled o délce vašeho sapovacího procesu.

Pro dosažení správného výsledného efektu se na trhu objevuje nepřeberné množství doplňků určených pro péči o pleť a pokožku. Široká nabídka masážních doplňků zajistí dokonalé prokrvení všech částí těla. Vybírat můžete například z kartáčů, sauna metel, hub, masážních pásů, pemz či žínek. Pokud chcete pro svoji pokožku udělat ještě něco navíc, poohlédněte se po speciálních mýdlech, tělových mlécích, bambuckých máslech nebo třeba pleťových maskách. Přestože saunu má většina lidí spojenou s nahotou, je v nabídce také velké množství saunového textilu. Najdete zde pohodlné župany, pantofle, saunové ručníky, osušky a kilty, dokonce i čepice, klobouky nebo třeba polštáře.

Je zcela na vašem uvážení, jaké doplňky si vyberete a budete užívat. Pamatujte, že jako nezbytný základ pro návštěvu sauny se považuje osuška a prostěradlo. S každým dalším produktem budete zjišťovat, že objevujete něco nového, dosud vám neznámého, a že saunování se stává stále lepším a příjemnějším. Hýčkejte své tělo, jednou vám za to poděkuje.

Zpříjemnění saunování aneb saunové příslušenství a doplňky

Banner