Saunová kosmetika může mít spoustu různých podob. Pokud jste ještě nevyzkoušeli peeling právě v sauně, možná je to dobrý tip na příští týdny, kdy si budete užívat volné chvíle v horké páře. Jak jistě víte, peeling je určený všem, kdo chtějí pečovat o svou kůži. Spočívá totiž v prokrvení pleti a také odstranění kožních buněk, které mají svůj cyklus již za sebou. Kdy byste měli peeling v sauně aplikovat a jaké by mělo být jeho složení? Při výrobě vlastní kosmetiky můžete využít řadu přírodních látek, což platí i zde. Pojďme si proto krátce připomenout, jak využít saunování opravdu na maximum!

Domácí peeling

Domácí peeling

Kdy byste měli aplikovat peeling?

Otázka číslo jedna je jasná. Ještě, než si něco vyrobíte, měli byste vědět, jak peeling používat ke svému prospěchu. Tělo musí být správně naladěné, proto je vhodné začít s tímto procesem až po druhém saunovém cyklu, možná o něco později. Rozhodně na sebe ještě nic nenanášejte předtím, než do sauny vejdete. Protože je tělo v sauně správně prokrvené, dostane se peeling opravdu hluboko, čímž může dopomoci k efektivnímu odstranění nečistot. K čemu je vlastně dobrý? Nejde jen o kosmetické záležitosti.

  • Omladí pleť a trochu ji napne, vyčistí póry a umožní tím lepší regeneraci celého těla.
  • Kosmetiku používá každý. A tělo ji také lépe přijme, když se pokožka vyčistí do hloubky.
  • Velmi dobrou zprávou pro příznivce peelingu je, že si úspěšně poradí s celulitidou.
  • Vhodné je užití asi jednou za dva týdny, nezapomeňte jej nanášet jen na čistou kůži.

Z čeho je možná domácí výroba?

Nikdo netvrdí, že si peeling do sauny musíte kupovat. V některých případech by šlo o dosti drahý doplněk a domácí výroba je určitě ekonomičtější model. Peelingová sůl je už klasikou a cukrový peeling je také velmi oblíbený. Tak například, skvělý solný peeling spočívá v kombinaci mořské soli s olivovým olejem, ten cukrový si vyrobíte tak, že smícháte hnědý cukr a med, přičemž se opět v akci osvědčí olivová kvalita. Domácí výroba počítá s bylinkami, pokud si je pěstujete na zahradě v bio kvalitě, není vlastně co řešit. Stačí vám kvalitní mořská sůl, která podobně jako třtinový cukr rozhodně není nákladnou položkou.

Banner

 

Jaké další ingredience se mohou hodit?

Můžete využít i různé éterické oleje, s nimiž je spojená příjemná vůně. Ano, s ní se v sauně rozhodně počítá. Rozdrťte jehličí, nastrouhejte citronovou kůru, nasypejte levandulové kvítky. Hodit se může také máta, mletá káva, lístky z růží, které si doma pěstujete a mnoho dalšího. Nedělejte si peeling do zásoby, lepší bude, když si jej připravíte v menších porcích a využijete jej čerstvý, kdy bude pro tělo nejprospěšnější. Možná se do příští sauny rozmyslíte, budete chtít změnit recepturu a zkusit něco nového. Je to stejně otevřený svět, jako například italská kuchyně. V létě vás zchladí mátové lístky a během zimy si určitě vychutnáte spíše eukalyptus, který může být vhodnou prevencí proti sezonním onemocněním. Zkoušejte novinky a objevujte, jak na vaše tělo působí. Příjemnou zábavu s peelingem!