Saunování je relax sám o sobě

Saunování je zvláště v zimním období nejoblíbenější činností každého z nás. Není proto divu, že přemýšlíte o koupi vlastní sauny, která nám zaručí dokonalý intimní zážitek, klid a relax v pohodlí domova. Wellness místnost, ve které máte umístěnou saunu, by měla být rozhodně doplněna o kvalitní relaxační křeslo, ve kterém budete moci rozjímat v době, kdy se vaše tělo regeneruje a odpočívá po saunovacím procesu.
I v sauně potřebujeme nezbytné doplňky

Sauna velmi pozitivně ovlivňuje nervový systém, posiluje imunitu, zbavuje stresu a napětí. Už v sauně potřebujete k dokonalé relaxaci nezbytné pomocníky, kteří nám saunování zpříjemní a ještě více podpoří celý proces. Nejdůležitějšími doplňky v sauně jsou přesýpací hodiny, které ukazují strávený čas v sauně, teploměr a vlhkoměr pro sledování aktuální teploty a vlhkosti vzduchu a dřevěná vědra s naběračkou, díky kterým si upravujete vlhkost v sauně.

Podpořte esenciálními vůněmi dokonalé uvolnění těla i mysli

Do vody ve vědru se často přidávají esenciální oleje, které uvolňují horní cesty dýchací, mají blahodárný účinek na vaši mysl a uvolňují napětí. Nejčastěji se v sauně používá esence eukalyptu, máte, smrku, borovice, grepu nebo pomeranče, vždy v závislosti na typu sauny.

Nezapomínejte na pravidelnou masáž

Než vyjdete ven ze sauny a ponoříte se do příjemného relaxačního křesla, uvolněte své tělo například metličkou z eukalyptových listů, sloužících ke šlehání prohřáté pokožky. Stejně tak dobře poslouží i masážní válečky, kartáče s gumovými nopky, skvěle fungující proti celulitidě nebo masážní pásy.

Relaxační křesla

Relaxace po saunování je nezbytnou součástí saunového procesu. V sauně trávíme maximálně patnáct minut, dobu však upravujeme dle aktuálních potřeb. Na relaxačním křesle v odpočinkové místnosti byste měli strávit minimálně patnáct minut. Při odpočinku se tělo pozvolna ochlazuje, regeneruje a celkově odpočívá. Relaxační křesla nesmí chybět v žádné odpočívárně. Ideálním nábytkem, ve kterém si budete chtít vychutnat svěží bylinkový čaj nebo minerální vodu a pochutnat si na ovocném salátu, je polohovací křeslo, které svým ergonomickým tvarem podpoří regeneraci svalů a kloubů.

Regenerační křesla určená pro sauny, jsou vyrobena z masivního dřeva, odolného vůči vlhkosti. Hodí se proto k vířivkám i saunám a díky polohování nabízí vysoký komfort při relaxaci.

Saunove kilty pro milovniky saunovani

Banner