Vymýšlení vánočních dárků pro blízké příbuzné, partnera či přátele jde někdy samo, ovšem mnohem častěji je to patálie, která dokáže svátky klidu změnit ve svátky shonu a stresu. Jestliže ale máte mezi svými bližními nějaké milovníky saunování, máme pro vás alespoň malou inspiraci, která vám třeba ulehčí něco málo starostí a přemýšlení.

Nasměrujte známé do sauny

Navštěvování sauny patří k oblíbeným relaxačním procedurám po celém světě – i u nás obliba těchto zařízení rychlým tempem narůstá. Přemýšlíte-li o originálním dárku pro kamarádku, přítele nebo sourozence, dopřejte jim odpočinek a uvolnění, které v sauně zažijí. Skvělým dárkem se může stát například poukázka či permanentka na určitý počet vstupů nebo i na speciální procedury.

Vaše blízké v sauně čeká regenerace, budou schopni mnohem lépe čelit např. pracovnímu tlaku či jiným nárokům. Možná si saunu oblíbí natolik, že se vám otevřou dveře pro celou řadu dalších dárků a o příštích Vánocích či narozeninách budete přesně vědět, čím dotyčné potěšit.

Pro ty, kteří už sauně podlehli

Pokud máte mezi blízkými někoho, kdo saunu pravidelně navštěvuje, jistě má vyhlédnuté oblíbené zařízení a nejspíš vlastní i permanentku. Pokud přesně nevíte, co daná osoba potřebuje nebo využívá, raději se do pořizování poukazu nepouštějte. Je nakonec tisíc dalších možností, jak takového milovníka sauny potěšit. A podobně můžete obdarovat i případného majitele vlastní, domácí sauny.

A co tedy zabalit pod stromeček? Velmi oblíbené jsou různé saunové a masážní kartáče. Štětiny působí na rozehřátou pokožku blahodárně – snadno ji zbaví odumřelých buněk a dokonale prokrví. Omlazení a regeneraci zase mohou zajistit různé speciální krémy, které se během saunování vmasírují do kůže.

Klasiku, ideální třeba právě pro domácí saunu, představuje metla. Ta bývá nejčastěji březová i s listím, finsky se jí říká vihtaa slouží k jemnému šlehání těla (nikoli k výprasku) – toto šlehání přivádí k tělu teplo a rozproudí vzduch v sauně. Má taky masážní a prokrvující účinek.

Skvělým dárkem mohou být i esenciální oleje. Ty jsou opět vhodné pro majitele vlastních saun, kteří si díky nim mohou v kabině dopřát aromaterapii podle chuti. Výběr je obrovský, a když správně trefíte ingredienci, dáte obdarovanému najevo, že jej dobře znáte.

A ještě něco?

Samozřejmě. Výše uvedeným výčtem to zdaleka nekončí. Radost může udělat třeba i masážní žínka nebo rukavice, ale taky saunové „oblečení“ a vybavení – ať už je to ručník, kilt nebo třeba polštářek. Možnosti jsou opravdu velké a stačí si jen vybrat to pravé.

Inspirace na vánoční dárky pro milovníky sauny

Banner