Jak si ještě víc zpříjemnit saunování? Existují různé pomůcky, které přinesla moderní doba a není důvod, abyste je nevyužili. Usnadnit si práci, to je jejich hlavním cílem. Sauna by měla být hlavně o příjemném zážitku, a ne o zdlouhavých přípravách. Už jste někdy slyšeli o automatickém dávkovači do sauny? Postará se o polévání kamenů vodou, případně vonnou směsí, to už záleží na preferencích majitelů. Scénář pobytu v sauně si píše každý sám za sebe. Je výhodou, že tento finský vynález dává všem svobodu v rozhodování, snad právě proto je tolik oblíbený.

Saunaproject

Připravte se na investici

Je pravda, že automatický dávkovač do sauny je zajímavým zpestřením, které má za účel vyšší pohodlí návštěvníků sauny. Připravte se ale na počáteční vyšší výdaje, protože kupní cena tohoto zařízení může mít poměrně vysoká. Jinak řečeno, za komfort se také platí. Automatické dávkovače mohou vyjít i na více než deset tisíc korun, záleží ovšem na konkrétním modelu. Jak vlastně funguje tento vynález?

  • Automatický dávkovač je připraven, v pravidelných intervalech polije kameny. Stačí nastavit!
  • Nejde jen o čas, protože máte i další možnost volby. Kolik vody či vonné směsi pokaždé nalít?
  • Výhodou je nerezová trubice nad kameny. Dávkuje hned poté, kdy dáte pokyn na dálku.

Již žádné ruční polévání

Je to scéna, kterou znáte přinejmenším z nějakého filmu. Tedy alespoň, pokud jste ještě v sauně nikdy nebyli (a v tom případě byste měli svou chybu napravit). Naberete si vodu a polijete horké kameny, abyste dosáhli vyšší úrovně vlhkosti v místnosti a zvýšili také teplotu. Pro zastánce klasiky je to jasná volba, ale lidská tvořivost je na světě od toho, aby usnadnila i tento jednoduchý úkon. Automatický dávkovač nabídne několik různých tlačítek, která se spárují na dálku se samotným zařízením. Jednou můžete proud vody poslat při sezení na levé straně lavice, podruhé zase úplně z opačné strany sauny. Fantazii se meze nekladou, takže si nastavte ovládací tlačítka tam, kde nejčastěji sedáte vy nebo vaši hosté. Ano, těch tlačítek může být několik, obvyklé maximum je 10. Finská pohoda je na dosah ruky!

Přizpůsobte si vzhled dávkovače

Samozřejmostí je také úprava s ohledem na design vaší sauny. Osobitý styl se počítá, nic by do něj nemělo zasahovat. Každý další prvek navíc musí ladit, to je přece jasné! Vzhled dávkovače může být velmi různorodý, stačí zadat poptávku a vyladit svou původní představu k naprosté dokonalosti. Vždyť sauna je také o vizuálním zážitku, nebo snad ne? Stačí pak stisk jediného tlačítka, jímž pošlete na kameny proud vody nebo vody smíchanou s vonnými esencemi. Kdo by si nechtěl dopřát trochu levandule nebo máty? A nabízí se široký repertoár dalších příjemných vůní, to už si musí každý majitel sauny rozhodnout za sebe. Důmyslný systém mu vyhoví, aniž by se musel zvedat z pohodlí saunové lavice. Je to podobné, jako chytrá domácnost, kde si zhasnete světlo v mobilní aplikaci na dálku.

Návod k použití je jednoduchý

Stanovíte si časový interval a poměr vonné esence, mix vody a vůně lze později libovolně měnit, takže nejde o nic, co byste měli nutně natrvalo. Samozřejmě je nutné dbát na bezpečnost, protože tento automatický dávkovač je elektrickým zařízením. Jinak řečeno, instalovat by jej proto měl výhradně profesionální elektrikář, který zná všechny potřebné předpisy. Nakonec, sami uvidíte, že vás toto zařízení bude bavit. Zpříjemnit pobyt v sauně může i ozvučení v podobě důmyslných reproduktorů. Hudební doprovod znamená umocnění zážitku.